WITAMY na NASZEJ STRONIE!

Tu jesteś: Wydarzenia » 2017 » Wiosenne konkursy wiolonczelowe

Wiosenne konkursy wiolonczelowe
17/05/2017 g.09:00

Nasi uczniowie na konkursach wiolonczelowych

Wiosna obfituje w szereg konkursów instrumentalnych w regionie. w kwietniu i maju odbyły się dwa konkursy wiolonczelowe,
na których prezentowali się uczniowie z klasy mgr Ewy Szczerkowskiej.

8 kwietnia 2017 r. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie odbył się IX REGIONALNY KONKURS WIOLONCZELOWY „MINIATURA”,

Oto wyniki konkursu:

Zuzanna Niklas – i miejsce

Klaudia Rojszczak – wyróżnienie
Maria Rudnicka – wyróżnienie
Konkurs zakończył się wykonaniem ,,Ody do radości” L.van Beethovena przez wszystkich uczestników konkursu.
Zespół złożony z ponad 20 wiolonczel poprowadził dr Tomasz Szczęsny.
Dnia 17 maja 2017 r. odbył się w Pyrzycach IV ZACHODNIOPOMORSKI KONKURS WIOLONCZELOWO - KONTRABASOWY .
Nasze uczennice znalazły się w gronie laureatów zajmując kolejno:
Klaudia Rojszczak – i miejsce
Zuzanna Niklas – II miejsce
Oba konkursy dały możliwość skonfrontowania sił naszych uczniów z umiejętnościami reprezentantów szkół muzycznych ze Szczecina, Kołobrzegu, Kamienia Pomorskiego, Międzyrzecza, Gorzowa Wlkp., Nowej Soli, Żagania i Pyrzyc i Koszalina.

Fotorelacja z konkursów poniżej