W 2018 ROKU SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA w GOLENIOWIE OBCHODZI 40- LECIE DZIAŁALNOŚCI

Relacja z pasowania na ucznia w Szkole Muzycznej w Goleniowie

06/11/2017 g.21:40

Dzień 25 października 2017 r. w Szkole Muzycznej I st. w Goleniowie wyczekiwany był z niecierpliwością, ciekawością i utęsknieniem. Czekaliśmy na niego wszyscy, a  szczególnie nowoprzyjęci uczniowie. Pasowanie na ucznia to przecież jedna z najważniejszych uroczystości dla całej społeczności naszej Szkoły. Nic dziwnego zatem, że w środowe, jesienne popołudnie sala koncertowa „pękała w szwach” i próżno było szukać choćby jednego wolnego miejsca.

Odświętnie ubrani i nieco stremowani uczniowie, wzruszeni i zaciekawieni rodzice, lekko poddenerwowani nauczyciele. Nawet dwie Wróżki przybyły na to wielkie wydarzenie.

I choć zapowiadało się groźnie, bo jedna z nich próbowała początkowo zepsuć uroczystość – wszystko dobrze, a nawet wspaniale się skończyło.

Pierwszaki z niezwykłym zaangażowaniem starały się wykonać wszystkie zadania potrzebne do pokonania złego czaru i odzyskania świetlnego smyczka, którym Pan Dyrektor miał dokonać pasowania. Wspaniale śpiewały piosenki, rozwikłały trudne zagadki oraz wykazały się wiedzą o muzyce, szkole i nauczycielach.

A jak grały!!! Publiczność mogła usłyszeć wspaniałe brzmienie wszystkich instrumentów na których w naszej Szkole można uczyć się grać. Byli soliści, duety, zespoły – i to wszystko po zaledwie siedmiu tygodniach nauki! Takich mamy wspaniałych pierwszaków!!!

A w jakim skupieniu wypowiadali słowo „Ślubujemy”!

A z jakim przejęciem podchodzili do Pana Dyrektora, który dotknięciem świetlnego smyczka włączał ich do społeczności SM I st. w Goleniowie!

Kto był ten widział i słyszał.

Kto nie był – niech żałuje.

Pasowania dokonał p. Roman Rydz – Dyrektor Szkoły.

Uroczystość prowadzili: p. Greta Kurylak, p. Karolina Wołyńska, p. Małgorzata Przybysz (dobra wróżka), p. Ewa Szczerkowska (zła wróżka), p. Bartosz Bojdo oraz uczennica kl. VI Zuzanna Gulbinowicz.

G.Kurylak