Pasownie uczniów klasy pierwszej w Nowogardzie
13/10/2014 g.16:30

13 października 2014 roku godz. 16:30

w Szkole  Muzycznej I st. w Goleniowie, Filii w Nowogardzie odbył się
KONCERT z PASOWANIEM UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

w koncercie zaprezentowali się przedstawicieli każdej klasy instrumentalnej: fortepian, skrzypce, klarnet, akordeon, gitara. Śpiewająco wystąpili również -  chór szkolny i uczniowie klas I,II,III z piosenkami jesiennymi.

W programie wystąpiło 12 wspaniałych Pierwszaków, którzy zdali „ egzaminy” przeprowadzone przez uczniów klas wyższych. Były zagadki, pytania i zadania, a na koniec Pan Dyrektor uroczyście pasował smyczkiem uczniów pierwszej klasy.  Tradycją stało się też, że Rada Rodziców  nowoprzyjętym uczniom wręcza upominki w formie kluczy wiolinowych wykonanych z ciasta. a na pamiątkę Każdy uczeń klasy pierwszej musiał odrysować swoją dłoń na pamiątkowej tablicy. Wszystkim Pierwszakom Szkoły Muzycznej życzymy dużo wytrwałości i sukcesów w nauce gry na instrumentach, no i czekamy na Wasze koncerty! Gratulujemy!

Izabela Kuzia