Majowy Konkurs Klarnetowy w Akademii Sztuki w Szczecinie
13/05/2013 g.18:00

Dnia 13.05.2013 r. w Akademii Sztuki w Szczecinie odbył się Majowy Konkurs Klarnetowy zorganizowany przez prof. Bogusława Jakubowskiego. Zaprezentowali się tam uczniowie ze szkół muzycznych ze Szczecina, Goleniowa, Nowogardu, Pyrzyc I Stargardu, którzy walczyli w trzech kategoriach wiekowych oraz w kategorii zespołowej. w jury zasiadali nauczyciele klarnetu z obecnych na konkursie szkół. Uważam, że wszyscy uczniowie z naszej szkoły pokazali się od dobrej strony, poradzili sobie z tremą i zyskali kolejne cenne doświadczenie. Mamy też kilka sukcesów:

-     Małgorzata Zając z naszej Filii w Nowogardzie, uczennica p. Anety Ostafin-Mirosz zdobyła II miejsce w kategorii I.

-    Mikołaj Dusza, uczeń p. Małgorzaty Przybysz zdobył III miejsce w kategorii II.

-    Trio w składzie: Weronika Keller, Agata Całkiewicz, Jakub Sobolewski pracujące pod kierunkiem p. Małgorzaty Przybysz zdobyło III miejsce w kategorii IV – zespoły.

-     Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy Młodego Klarnecisty.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy p. Dorocie Maciaszczyk i p. Agnieszce Kuźmie za wsparcie przy fortepianie i wcześniejsze długie przygotowania podczas zajęć akompaniamentu.

Zakończeniem konkursu był koncert klarnetowy, podczas którego zaprezentowało się między innymi trio nauczycielskie: p. Aneta Ostafin-Mirosz, p. Dorota Maciaszczyk i p. Małgorzata Przybysz. Mogę zapewnić, że nauczyciele tak samo jak uczniowie zmagają się z tremą, występ można jednak zaliczyć do udanych:)

Małgorzata Przybysz