Tu jesteś: Wydarzenia » 2013 » Konkurs fortepianowy Gram sam
Konkurs fortepianowy Gram sam

25/03/2013 g.15:00

Zadaniem kształcenia muzycznego jest wprowadzenie najmłodszych w barwny świat dźwięków. Liczne imprezy towarzyszące procesowi edukacji czynią go atrakcyjniejszym i pozwalają naszym uczniom wykazać się zdobytymi umiejętnościami na każdym etapie nauki.

Takie zadanie spełnia coroczne spotkanie pod hasłem „GRAM SAM”, obejmujące pianistów z klas IV-VI, a więc tych, którzy już wkrótce po opuszczeniu murów szkoły staną przed koniecznością samodzielnego poruszania się w krainie muzyki zamkniętej na pięciolinii.

Nasi wychowankowie otrzymali nuty jednego utworu i w ciągu kilku tygodni samodzielnie opracowywali go w domu. na przygotowanie drugiego utworu mieli pół godziny – tuż przed jego prezentacją. Forma konkursu dodała smaku zabawy i lekkiego podekscytowania. Wszyscy uczestnicy spisali się „na medal”, co niewątpliwie dodało im wiary we własne możliwości i pokazało, że wysiłek, jakim jest codzienna praca przy instrumencie daje satysfakcjonujące i realne efekty.

Jolanta Kowalska

Laureaci

Szkolnego Konkursu  Fortepianowego „GRAM SAM„

Goleniów, dnia 25 marca 2013 r.

Klasa  IV

I    miejsce – Adrianna Skrzecz