loading...

 

W 2018 ROKU SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA w GOLENIOWIE OBCHODZI CZTERDZIESTOLECIE DZIAŁALNOŚCI


Koncert Muzyka polskich kompozytorów
18/11/2015 g.19:00



18 listopada 2015r.  w Szkole  Muzycznej I stopnia w Goleniowie odbył się koncert  „ Muzyka polskich kompozytorów”. Celem koncertu  było włączenie się szkoły muzycznej w obchody Święta  Niepodległości .

Gości przywitał p. Jerzy Kolasa, który   przedstawił historię Hymnu Państwowego rozpoczynającego koncert.  Następnie wystąpili uczniowie, i to od klasy pierwszej do szóstej. Usłyszeliśmy  utwory znanych polskich kompozytorów jak Henryk Wieniawski czy Michał Kleofas Ogiński, ale również mniej znanych kompozytorów – pedagogów, piszących utwory dla dzieci.

Miłym akcentem na zakończenie było wspólne zaśpiewanie przez zgromadzonych melodii „Przybyli ułani”.

Program koncertu 

  1. Mazurek Dąbrowskiego  - chór szkolny , przyg. p. G.Kurylak,  p. K. Wołyńska
  2. Piotr Duszczak - F. Rybicki  Melodia góralska , przyg. p. Jolanta Kowalska
  3. Natalia Woszczyńska  - F. Rybicki Kłótnia,  przyg. p. Jolanta Kowalska
  4. Maja Kaczmarek – T. Stachak Piosenka gondoliera, przyg. p. Lidia Osińska
  5. Oliwier Kaca – J. Garścia Jaś przy fortepianie,  przyg. p. Jolanta Kowalska
  6. Leon Repp – F. Rybicki    Dzwoneczek,  przyg. p. Jolanta Kowalska
  7. Maria Rudnicka – J. Garścia   I Sonatina  na wiolonczelę i fortepian  cz. I, przyg. p. Ewa Szczerkowska
  8. Grażyna Wasiak – J. Garścia   w letni dzień,   przyg. p. Dorota Maciaszczyk
  9. Arsen Jusiak  - B. Dowlasz Tańce polskie, przyg. p. R. Rydz
  10. Antonina Geblewicz - A. Cwojdziński  Marzenie, przyg. p. Dorota Maciaszczyk
  11. Marta Głowicka, Adriana Sobolewska – Oberek, przyg. p. Lidia Osińska
  12. Weronika Bajorek – A. Cwojdziński  Śpiące miasto, przyg. p. Dorota Maciaszczyk
  13. Jędrzej Hankus – J. Kleczyński Rondo, przyg. p. M. Przybysz
  14. Paweł Cebo – W. Krotkiewski  Polonez, przyg. p. R. Cybulski, akomp.       p. A. Kuźma
  15. Agata Stępień – St. Prószyńskia Obertas przyg.  p. A. Kuźma
  16. Mateusz Szwed – B. Precz  Suita dziecięca nr 1 cz.I, II, IV  przyg. p. R. Rydz
  17. Martyna Synówka – E. Młynarski Mazurek przyg. p. P. Tarała, akomp.    p. A. Kuźma
  18. Emilia Liber – W. Kazanecki  Ballada z serialu „Dom”, przyg.                       p. R. Wołyńska
  19. Jesika Napora  - M. K. Ogiński Polonez a-moll Pożegnanie Ojczyzny przyg. p. Jerzy Kolasa
  20. Anna Kierzynkowska – H. Wieniawski Obertas, przyg. p. P. Tarała, akomp. p. A. Kuźma
  21. Przybyli ułani

Lidia Osińska

© Copyright 2013 Szkoła Muzyczna I Stopnia w Goleniowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.