Tu jesteś: Wydarzenia » 2018 » Koncert kolęd i pastorałek
Koncert kolęd i pastorałek

12/01/2018 g.17:00

12.01.2018 r. o godz. 17.00 odbył się w Goleniowskim Domu Kultury  Koncert kolęd i pastorałek. na scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Goleniowie i Filii w Nowogardzie. Kolędowanie, to jedna z najstarszych polskich tradycji. w Polsce znanych jest ok.  500 kolęd , z których większość ma 200 lub 300 lat. Te najbardziej znane, nie tylko polskie, zabrzmiały w bogatych i ciekawych aranżacjach . na scenie zaprezentowali się soliści, małe zespoły instrumentalne i  wokalno – instrumentalne,  a także połączone chóry obu szkół, by w finale koncertu wykonać  wraz z orkiestrą akordeonową cztery  kolędy  pod dyrekcją Krzysztofa Naklickiego.  Podczas koncertu pożegnano również  odchodzącą na emeryturę Panią Lucynę Stankiewicz , a także przeprowadzono licytację i zbiórkę pieniędzy dla chorego Mateusz Pawłowskiego, by wspomóc jego rehabilitację. Koncert cieszył się dużą frekwencją, a występy naszych uczniów zostały ciepło przyjęte przez słuchaczy.