Kolejny ogólnopolski sukces nowgardzkich gitarzystów
12/12/2016 g.09:00

W dniach 12 – 13 grudnia br. odbyła się w Szczecinie Ogólnopolska Olimpiada Zespołów Kameralnych. Konkurs odbył się w PSM I st. im. Tadeusza Szeligowskiego. Młodzi kameraliści rywalizowali w trzech kategoriach: podstawowych szkół muzycznych, szkół średnich i w kategorii open. Rywalizację konkursową oceniało czteroosobowe jury pod przewodnictwem wybitnego skrzypka prof. Bartosza Bryły (m.in. jurora tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu).W grupie szkół muzycznych I st. wystąpił duet gitarowy ze Szkoły Muzycznej w Nowogardzie w składzie: Maja Tomasikiewicz & Hadi Yahfouf. Duet MAJ – DI (nazwa zespołu) odniósł duży sukces zdobywając II miejsce. Biorąc pod uwagę , że pierwszego miejsca nie przyznano, można śmiało powiedzieć, iż młodzi gitarzyści z Nowogardu wygrali w swojej kategorii. Jest to kolejny znaczący sukces uczniów z klasy gitary Cezarego Strokosza. Maja i Hadi są już laureatami konkursu międzynarodowego oraz kilku konkursów ogólnopolskich. Przed nimi w obecnym roku szkolnym wiele ambitnych planów artystycznych i konkursowych. Oboje są także członkami kwartetu Four Guitars – Trzęsackiego Kwartetu Gitarowego, z którym także prowadzą aktywną działalność koncertową. Obok Mai i Hadiego w zespole grają jeszcze Jakub Dwornik i Maria Ziółkowska. Wyżej wymieniony kwartet w kwietniu 2017 będzie gościem na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Gitarowym w Rust w Austrii. Młodym gitarzystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.